Vraag uw tegemoetkoming voor praktijkbeheer 2025 aan

19 oktober 2025

Naast de Impulseo-tegemoetkoming voor loonkosten en de tegemoetkoming voor zorgcontinuïteit komen huisartsen mogelijk in aanmerking voor de jaarlijkse tegemoetkoming n.a.v. een reeds bestaande arbeids- of samenwerkingsovereenkomst met een praktijkverpleegkundige.

Sinds dinsdag 4 november 2025 opent het RIZIV de mogelijkheid om de tegemoetkoming voor praktijkbeheer aan te vragen voor het premiejaar 2025. Deze premie is bedoeld om huisartsenpraktijken te ondersteunen die in 2025 reeds samenwerken met een verpleegkundige.

We lichten dit graag kort voor u toe aan de hand van vier veelgestelde vragen:

  1. Wat is de tegemoetkoming voor praktijkbeheer 2025?
  2. Aan welke voorwaarden moet u voldoen?
  3. Hoeveel bedraagt deze tegemoetkoming?
  4. Hoe vraagt u de tegemoetkoming aan?

1. Wat is de tegemoetkoming voor praktijkbeheer 2025?

Dit is een jaarlijkse tegemoetkoming voor huisartsen(praktijken) die tussen 1 januari en 31 december 2025 reeds een bestaande arbeids- of samenwerkingsovereenkomst van onbepaalde duur hebben met een praktijkverpleegkundige.

2. Aan welke voorwaarden moet u voldoen?

U komt voor deze tegemoetkoming in aanmerking als:

  • uw praktijk minimaal 500 GMD's beheert;
  • uw praktijk minimaal € 25.000 aan terugbetaalde huisartsgeneeskundige verstrekkingen ontvangt;
  • de arbeids- of samenwerkingsovereenkomst met de verpleegkundige werd afgesloten voor onbepaalde duur;
  • de arbeids- of samenwerkingsovereenkomst een periode tussen 1 januari en 31 december 2025 dekt;
  • de tewerkstelling of samenwerking ten minste 13 uren per week bedraagt.

3. Hoeveel bedraagt deze tegemoetkoming?

Het bedrag hangt af van het aantal ontvankelijke aanvragen op 31 december 2025 en bedraagt ten minste € 3.796. De tegemoetkoming zal vóór 31 maart 2026 worden uitbetaald.

4. Hoe vraagt u de tegemoetkoming aan?

De aanvraag verloopt via een elektronisch formulier, dat sinds dinsdag 4 november 2025 beschikbaar is op de website van het RIZIV.

U kan dit formulier hier raadplegen.

Belangrijk: de tegemoetkomingen worden aangevraagd door en toegekend aan huisartspraktijken (solopraktijken, geregistreerde groeperingen en New Deal-praktijken met minder dan 1.000 GMD’s) en medische huizen; niet aan individuele huisartsen afzonderlijk.

Opgelet: heeft u reeds de tegemoetkoming voor zorgcontinuïteit 2025 m.b.t. de eerste aanwerving of eerste samenwerking met een praktijkverpleegkundige aangevraagd?

Dan komt u dit premiejaar niet in aanmerking voor de tegemoetkoming voor praktijkbeheer. Beide tegemoetkomingen zijn immers niet cumuleerbaar met elkaar.

Tevens is het niet meer mogelijk om de tegemoetkoming voor zorgcontinuïteit 2025 aan te vragen.

 

Over BVAS

Wij staan voor een vrije geneeskunde met een betaalmodel waarin de vergoeding per prestatie de hoofdmoot blijft, aangevuld met forfaits. In de huisartsgeneeskunde bvb. verdedigen we alle praktijkvormen en niet alleen de multidisciplinaire groepspraktijken zoals de concurrenten.

De solowerkende huisarts heeft zijn plaats en moet niet verdrongen worden.

Wat specialisten betreft verdedigen we ook de vrijgevestigde (extramurale) specialisten die in een praktijk buiten het ziekenhuis werken.